Kuidas valida talverehvid?

Naastrehvid, mis on spetsiaalselt ette nähtud eriti karmideks talvetingimusteks. Need võimaldavad jätkata teed seal, kus teised rehvid on juba alla andnud. Naastrehvid sobivad ideaalselt kasutamiseks jäistel või kõvaks sõidetud lumega teedel. Kuival teekattel või märjal klompkivisillutisel kasutamiseks on aga eelistatavamad naastudeta talverehvid.

Tuleks pidada meeles, et mõnes Euroopa riigis on naastrehvide kasutamine keelatud. Lamellrehvid on mõeldud kasutamiseks kogu aasta vältel, kuid nende suutlikus jääb maha tõelistest suve-ja talverehvidest. Sääst seda tüüpi rehvide kasutamisest – jääb ära rehvide vahetamine kaks korda aastas. Asjatundjad soovitavad neid rehve aastaringse väikse läbisõidu korral.

Euroopa tüüpi keskmise kõvadusega kummiseguga, ettenähtud liikluseks linnatänavatel, värskes lumes ja märjal teekattel. Nendel rehvidel on suurem kiiruseindeks.

Põhjamaade tüüpi eriti pehme kummiseguga. Tavaliselt need rehvid on madalama kiiruseindeksiga, siiski on aga suurepärased lumistel ja jäistel teedel.

Broneeri aeg online!

Millal rehve vahetada?

Rehvitootjad soovitavad paigaldada talverehvid siis, kui keskmine päevane temperatuur langeb +7 °C-ni, sest et selle temperatuuri juures kaotavad suverehvid oma omadused ja nende kasutamine muutub ohtlikuks.Statistika andemetel vahetab suur osa Eesti autojuhte rehvid välja oktoobris ja novembris, ootamata ära esimest lund. PKP spetsialistid soovitavad vahetada rehvid välja aegsasti, enne talve algust.

* Eestis on naastrehvide kasutamine lubatud 15.oktoobrist kuni 31.märtsini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1.detsembrist kuni 1.märtsini. Protektori minimaalne lubatud sügavus – 4mm

* Lätis on naastrehvide kasutamine lubatud 1.oktoobrist kuni 30.aprillini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1.detsembrist kuni 1.märtsini.

* Leedus on naastrehvide kasutamine lubatud 1.novembrist kuni 1.aprillini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 10.novembrist kuni 10.aprillini.

* Soomes on naastrehvide kasutamine lubatud 1.novembrist kuni 31.märtsini.

* Venemaal on talverehvide kasutamine vabatahtlik.

Broneeri aeg online!
Ostukorv
  • Ostukorv on tühi!